Veskimägi kurtis IMFile Tallinna finantsdistsipliini peale

08. juuni 2004, 14:11

Täna Rahvusvahelise Valuutafondi IMFi delegatsiooniga kohtunud rahandusminister Taavi Veskimägi tõi kohtumisel välja mure Tallinna finantsdistsipliini üle.

'Eesti eelarvepoliitika juures on praegu kriitiliseim kohalike omavalitsuste finantsdistsipliin, mille tagamiseks töötame välja omavalitsuste finantsjuhtimise ja maksejõuetuse seaduste eelnõud,' lausus Veskimägi pressiteate kohaselt.

Varem on Veskimägi avaldanud meedias kriitikat eelkõige Tallinna käitumise üle, kes on püüab üle oma võimete ja ohtlikult suure laekukoormusega elada. Eelkõige just Tallinna korralekutsumiseks ongi mõeldud kaks nimetatud seaduseelnõud, millest esimene sätestab omavalitsuse kohustuste kajastamise bilansis nn PPP ehk avaliku- ja erasektori partnerluse puhul.

Rahvusvahelise Valuutafondi delegatsioon viibib Eestis 7.-18. juunini, et viia läbi iga-aastaseid majanduspoliitilisi Artikkel IV konsultatsioone, mille põhjal valmib sügisel Eesti kohta raport. IMF-i esindajatel on kavas mitmed kohtumised valitsuse liikmete, Eesti Panga juhatuse, finantsinspektsiooni ja majandusanalüütikutega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing