USA börsid: kütusehindade langus tõstis aktsiaid

09. juuni 2004, 09:45

Langev nafta hind aitas eile USA börsidel lõpuni viia kolmanda järjestikuse tõusupäeva.

Tõusu vedasid IBM, Microsoft ja Procter Gambele, kosudes vastavalt 1,5%, 0,6% ja 0,7%. Samas olid löögi all majade ehitajad, kuna Dominion Homes ennustas, et käesoleva kvartalis jääb firmal majade müük tõusvate intresside tõttu möödunud aasta tulemusele alla. Aktsia langes 15,3%, tasemeni 24,83 dollarit ja vedas miinusesse ka kogu Dow Jones majade ehitamise indeksi.

?See on julgustav, et eilne (esmaspäevane) tõus püsis ja sellele ei järgnenud kasumivõtmist,? ütles uudisteagentuurile Reuters Chase Personal Financial Services aktsiaturgude juht Michael Sgro.

Kvaliteetaktsiate liikumisi kajastav Dow Jones tööstuskeskmine tõusis 0,4%, tasemeni 10432,52 punktini ning tehnoloogiaaktsiaid täis Nasdaqi koondindeks 0,1%, sulgudes 2023,53 punktini. Kauplemisaktiivsus oli aga madal.

Praktiliselt terve kauplemispäeva liikus turg tegelikult suunata. Samas viimasel kauplemistunnil suutis New Yorgis allapoole 37 dollari barrelist langenud nafta hind aktsiaid tõusule viia.

Investorite meeleolu rusus eile pärastlõunal Londonis toimunud konverentsil üles astunud USA keskpanga juht Alan Greenspan, kes ütles et keskpank teeb inflatsiooni ohjamiseks mis vaja. Turgudele tähendas selline märkus seda, et keskpank on valmis tõstma baasintresse prognoositust kiiremini.
Hetkel püsib USAs baasintress viimase 46 aasta madalaimal tasemel ? 1 protsendil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing