EPL: ARKist võidi riisuda 17 miljonit

10. juuni 2004, 08:52

Maksuameti revisjon selgitas, et ARKis riigilõivu kogunud OÜs Liivi Teenindus riisuti kahe aastaga 14,5 miljonit krooni.

Firma pankrotihaldur nõuab aga veel rohkem kui kahe miljoni krooni riisumise uurimist.

Ligi pool aastat Liivi Teeninduse raamatupidamist revideerinud maksuamet leidis hiljuti tööd lõpetades, et aastail 2002-2003 tekitas firma raha omastamisega riigile kahju kokku 14,5 miljonit krooni. See on umbes poole rohkem, kui sügisel skandaali puhkedes arvati, kirjutab Eesti Päevaleht.

Suurriisumist uuriva keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude talituse ülemkomissari Eero Ergma sõnul said nad mai lõpus OÜ Liivi Teeninduse juhtumi asjus täiendava kriminaalasja avalduse, mis viitab võimalikele, juba 2001. aastal toimunud riisumistele.

Avalduse esitanud pankrotihalduri Kalle Mõtsniku sõnul annab firma dokumentatsioon alust kahtlustada veel rohkem kui kahe miljoni krooni riisumist.

Politsei esitas kuriteosüüdistused firma omanikule Peeter Tambergile, pearaamatupidaja Malle Kramile ja tolle täiskasvanud pojale. Pankrotihalduri sõnul on firmal kohustusi vähemalt 15 miljoni krooni ja vara 50 000 krooni eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing