Euroopa börsid: kaevandusfirmad mures Hiina nõudluse vähenemise pärast

10. juuni 2004, 13:05

Euroopa kaevandusfirmade aktsiaid on alustanud täna päeva langusega, kuna kardetakse et Hiina poolne nõudlus võib valitsuse pingutuste tõttu langeda.

Hiina valitsus on ohjanud pankade rahavoolu tööstussektorisse (nt. metalli-, auto- ja tsemenditööstus), et jahutada riigi majanduskasvu, mis esimeses kvartalis ulatus 9,8%ni. Turgudel kardetakse, et laenuraha piiramine vähendab Hiinas investeeringuid.

Hiina valitsuse raporti kohaselt langes tööstustoodangu tootmine mais võrreldes aprilliga 19,1%-lt 17,5%ni. Veel veebruaris ulatus tööstuse tootmiskasv 23,2%ni.

Maailma kolme suurema kaevanduskompanii ? BHP Billiton, Anglo American ja Rio Tinto alustasid päeva Londoni börsil vastavalt 0,7%, 1,2% ja 1,2% suuruse langusega.

?Praegu ei ole mõtet suuri panuseid turul teha,? ütles finantsuudiste agentuurile Bloomberg JP Morgan Fleming Asset Management globaalstrateeg Chris Tracey. ?Me ei tea kui palju USA keskpank tõstab baasintressimäära ja milline näeb välja Hiina majanduskasvu pidurdamine. Enne kui pole asjades veidi selgust ei maksa tegutseda,? lisas ta.

Põhjala börsidel teeb eilset 8,5% kaotust tasa Taani suurim sideoperaator TDC, liikudes 193,5 Taani kroonil ehk 2,6% plussis.

Aktsia vedas eile langusse firma suurim aktsionär SBC Communication, kes pani AT amp;T Wireless ostu finantseerimiseks ligi 15 miljardi Taani krooni eest TDC aktsiaid müüki.

Täna tuli uudis, et SBC-l õnnestus müüa 23,7% Taani firma aktsiakapitalist hinnaga 188,5 krooni aktsia institutsionaalsetele investoritele. Ülejäänud aktsiad (8,7% aktsiakapitalist) lubas TDC osta sama hinna eest SBC-lt ise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing