Börsikommentaar: Nokia särab

11. juuni 2004, 13:08

Euroopa turgude languse taustal näitab Nokia aktsia korralikku tõusuprotsenti.

Küsisin Nokia aktsia tugevnemise kohta LHV Skandinaavia turgude spetsialistilt Rene Ilveselt, kes leidis, et kõik negatiivne on juba hinna sees. Lisaks mainis Ilves kuulujutte, mille kohaselt plaanib Nokia järgmisel nädalal esitleda uusi mudeleid.

Olen Nokia aktsionär ja käekäiguga rahul, kuigi fundamentaalselt poole pealt pole positiivset infot tulnud, on aktsia hind hakanud tõusma. Siiski ma ei lootnud, et kõik nii hästi läheb, kui seni läinud on. Kartsin, et peale aktsiate soetamist veidi üle 11 euro tasemelt võib järgneda langus (Nokia aktsiad ostsin USA börsilt, kuid eurodesse ümber arvutatuna kujunes hinnaks umbes 11,1). Aktsia hinna liikumist iseloomustab just väga negatiivsed ootused, mis juba halbade uudiste vaibumises tähendab hinnatõusu. Nokia aktsiad maksid kell üks 11,94 eurot, mis tähendab ligi 2 protsendilist tõusu.

Euroopa börsidel juhtisid langust kiibitootjad, nende hulgas Infineon ja STMicroelectronics. Euroopa aktsiate liikumist kajastav Stoxx 50 indeks oli 0,2 protsenti miinuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing