BRS ostis Raudtee Erastamise Rahva aktsiaseltsi

11. juuni 2004, 12:16

BRS ostis Raudtee Erastamise Rahva aktsiaseltsi, teatas Eesti Päevaleht Online.

Eesti Raudtee enamusaktsionär Baltic Rail Services OÜ (BRS) omandas 100 protsenti Eesti Raudtee erastamiseks moodustatud Raudtee Erastamise Rahva Aktsiaseltsi (RER) aktsiatest.

BRS-i ja RER-i teatel oli tehingu eesmärgiks Eesti Raudtee 66 protsendi aktsiate erastamisega seonduvate võimalike õiguslike riskide maandamine, tehingu hinda poolte kokkuleppel ei avalikustata.

RER-i juhataja Rain Tamme sõnul oli Eesti Raudtee erastamine nii poliitiliselt kui õiguslikult üks keerukamaid protsesse Eesti erastamise ajaloos. 'Meil on hea meel, et mõlemad konsortsiumid lahendasid käesoleva tehingu kaudu erastamisele järgnenud erimeelsused läbirääkimiste laua taga. Tänane kokkulepe teenib nii Eesti Raudtee kui laiemas mõistes kogu Eesti transiidi konkurentsivõime huve,' märkis Tamm.

BRS-i juhataja Marko Pählapuu sõnul on otsustatud käivitada RER-i likvideerimine. 'Omandatud ettevõtte varade hulgas on ka äriplaan, mille kasutamine on edaspidi BRS-i kui RER-i ainuaktsionäri otsustada. Raudtee Erastamise Rahva Aktsiaselts kui iseseisev äriühing läheb aga likvideerimisele,' sõnas Pählapuu.

Raudtee Erastamise Rahva Aktsiaseltsi asutasid 2000. aasta suvel mitukümmend tuntud Eesti ettevõtjat Eesti Raudtee 66 protsendi aktsiate erastamispakkumise tegemiseks. Baltic Rail Services OÜ moodustasid samal eesmärgil USA, Briti ja Eesti ettevõtjad. BRS tasus 2001. aasta augusti lõpus riigile miljard krooni ja sai Eesti Raudtee 66 protsendi aktsiate omanikuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing