EPL: Valitsus ostab osa Lilleküla staadionist

11. juuni 2004, 07:36

Valitsus otsustas eile osta 70,5 miljoni krooniga 35 protsenti Lilleküla jalgpallistaadionist, mis peaks selle toetuse abil sügiseks valmis saama.

Eesti Jalgpalli Liidu presidendi Indrek Kanniku sõnul on valitsuse otsus oluline, kirjutas Eesti Päevaleht.

?See on jalgpalli seisukohalt kindlasti, aga usun, et ka Tallinna ja riigi seisukohalt väga hea ja positiivne oluline otsus,? ütles Kannik.

Kanniku sõnul oli kolmapäeval sõlmitud kokkulepe FC Flora maksuvõla ajatamise osas ning see oli ka eelduseks asja valitsusse minekuks.

Rahandusminister Taavi Veskimägi sõnul tegi valitsus otsuse aktsiaid osta, sest riigil on esindusstaadionit avalike ülesannete täitmiseks vaja, ta ei välistanud, et seal võib ka tantsupidusid pidada. ?Riigil on valida, kas lasta Lilleküla jalgpallistaadionil laguneda ja asuda hiljem nullist uut esindusstaadionit ehitama, või osaleda Lilleküla staadioni kaasfinantseerimisel, võttes seal tulevikus ka osaniku staatuse,? ütles ta. ?Ja valitsus otsustas, et jah, me läheme seda teed, et sügiseks oleks Lilleküla staadion valmis sellisel kujul, et seal oleks võimalik iga ilmaga nii pealtvaatajatel kui ka mängijatel end mugavalt tunda.?

Samuti otsustas valitsus laenata ettevõttele 20 aastaks kuni 25 miljonit krooni, et ehitust saaks kohe jätkata.

Kogu osaluse tingimus oli see, et FC Flora tasub ligi kümne miljoni kroonise maksuvõla.

Jalgpallistaadioni valmisehitamine maksab kokku ligi 220 miljonit krooni, ehituse lõpetamiseks on vaja veel 88 miljonit krooni.

Peaminister Juhan Parts kiitis valitsuse pressikonverentsil FC Flora presidenti Aivar Pohlakut ja märkis, et ta vääriks preemiat panuse eest jalgpalli arendamisel. ?Pohlak on toonud spordi juurde kümneid tuhandeid noori ja ta on loonud asju, mida Eestis 1990. aastate alguses olemas polnud,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing