Skandaal Välimeedia Ettevõtjate Liidus

14. juuni 2004, 16:29

Eesti Välimeedia Ettevõtjate Liidu liige JCDecaux Unicom esitas täna Põhja politseiprefektuurile avalduse uurimaks liidu juhatuse liikme Indrek Tappo
tegevust.

Unicom kahtlustab Tappot liidu rahaliste vahendit ebaotstarbekas ja liikmete huvide vastases kasutamises.
Ühtlasi esitas JCDecaux Unicom liidu juhatusele taotluse liidust välja astumiseks. Välimeedia Liidu raamatupidamisest selgus, et liidu allkirjaõigust omav juhatuse liige Clear Channel juhataja Indrek Tappo on kuritarvitanud oma ametiseisundit ning teinud juhatuse otsuseta liidu pangakontolt väljamakseid Kaido Uduste advokaadibüroole.

Muuhulgas on liidu ühishuve kaitsma palgatud Kaido Uduste advokaadibüroo edastanud Liikluskorralduskeskusele järelepärimise Unicomile kuuluva 39 reklaamikandja asukoha asjus, mille kohta palus Uduste Liikluskorralduskeskusel võtta tarvitusele abinõud reklaamikandjate teisaldamiseks.

Lisaks Kaido Uduste arvetele on liidul võlg ka Toompea Õigusbüroo OÜ-le, mis asjus andis liidu viimane koosolek liikmele Eldur Vaasile ülesande selgitada selle sisu.

JCDecaux Unicom arendusdirektor Jaanus Kadaki sõnul on olukord, kus üks liidu liige, Clear Channel finantseerib liidu ühistest rahalistest vahenditest kohtuvaidlust teise liikme vastu, täiesti ebanormaalne. ?Ma ei taha uskuda, et advokaat Kaido Uduste istub kahel toolil, pigem on Indrek Tappol rahakotid ning teater ja tegelikkus segamini läinud. Laval saab Pisuhänna tegemise eest tütre ja kaasavara, tegelikus elus on asjad teistmoodi,? lausus Kadak.

?Maailmas on Clear Channel mainekas börsiettevõte, kel peaks oma vahenditest konkurentidega kohtuvaidluste pidamiseks piisama,? ütles Kadak.
Eesti Välimeedia Ettevõtjate Liidu järgmine koosolek toimub sel kolmapäeval.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing