Maardu linnapea üritas keeleeksamil variisiku abi kasutada

14. juuni 2004, 15:19

Maardu linnapea Georgi Bõstrov saatis mõned kuud tagasi enda eest riigikeele eksamile asemiku, kelle isik on siiani kindlaks tegemata, kirjutas EPL Online.

Eilsetel europarlamendi valimistel üksikkandidaadina kandideerinud Maardu linnapea Georgi Bõstrov saavutas häälte arvult 7. tulemuse, kogudes 6183 valija toetuse.
Bõstrov, kes esines enne valimisi avaldustega, nagu tuleks Euroopa Liidus kasutusele võtta töökeelena ka vene keel, oli saatnud läinud aasta septembris enda asemel riigikeele eksamit tegema siiani tundmatu mehe, kel oli kaasas Bõstrovi juhiluba.

?Eesti keele kõrgtaseme eksamile tuli Georgi Bõstrovi nimeline isik, kes esitas eksaminaatorile kontrollimiseks juhiloa,? ütles riikliku eksami- ja kvalifikatsioonikeskuse riigikeele talituse juhataja Ada Lumiste Eesti Päevalehele märtsis. ?Eksaminaator märkas, et eksamile tulnud mees ei sarnanenud juhiloa fotol oleva mehega ja küsis, kas ta ikka on Bõstrov. Vastuseks sai, et foto on tehtud kümme aastat tagasi ja seepärast ei sarnane fotol olev isik enam temaga,? rääkis Lumiste.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing