Politsei hangib VIP-ide julgestamiseks 3 luksusdzhiipi

14. juuni 2004, 14:07

Julgestuspolitsei saab juuni lõpus kolm luksusdzhiipi ? kaks BMW X5 ja Volkswagen Touaregi kõrgete riigitegelaste turvamiseks, kirjutas Eesti Päevaleht.

Julgestuspolitsei juht Raivo Aeg ütles, et uued dzhiibid on edasiminek kvaliteedilt. ?Ennekõike on nad kaitseautod, mis peavad olema võimsad,? lisas ta. ?Et sealt näeks eessõitvast limusiinist üle, mis eespool toimub, ja mis suudaks VIP-i evakueerimisel sõita üle kõnniteeäärte ning lükata eest segavaid autosid.?

Praegu kasutab julgestuspolitsei presidendi, peaministri ja kõrgete välistegelaste eskortimisel kortee?is 1996. aastal toodetud Nissan Pathfinderi dzhiipi ja sõiduautosid Volkswagen Passat.

Aegi sõnul hakkab ilmselt juuni lõpus Eestisse jõudvatest uutest dzhiipidest üks kuuluma presidendi, teine peaministri ja kolmas kõrgete väliskülaliste julgestusmeeskonnale. ?Tavaliselt ei külasta Eestit korraga rohkem kui üks VIP,? ütles ta.


BMW X5 ja Volkswagen Touaregi eelistati kogukale Chevrolet Tahoele ja uuele Volvo d?iibile. ?Testisime kõiki. Väljavalitud osutusid kütusekulu, hinna ja kvaliteedi suhtes sobivaimateks,? ütles Aeg.

Üks BMW X5 läheb maksma 800 000 krooni, Volkswagen Touareg on 40 000 krooni kallim. Kokku jääb autode hind veidi alla 2,5 miljoni krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing