Lääne-Virumaa on wifi arengus esirinnas

15. juuni 2004, 12:34

Eilse seisuga oli Lääne-Virumaal registreeritud 14 avalikku traadita interneti ehk wifi leviala, mis on Eesti maakondade seas üks paremaid tulemusi.

Viimati hakkas Lääne-Virumaal wifi teenust pakkuma Viitnal asuv Kadaka baar, teatas Virumaa Teataja. Mittetulundusühingu Wi-Fi.ee läbiviidud test andis seal välisühenduse kiiruseks 800 kbit sekundis. Tavaline modemiga internetti sissehelistamine pakub kiirust kuni 56 kbit/s, Elion Kodu-ADSL 31. augustini 1000 kbit/s.

Suur osa Lääne-Virumaa wifi levialadest asub söögikohtades ja raamatukogudes. Pooled neist on Rakveres. Väljaspool maakonnakeskust on tasuta internet õhus näiteks Näpil Statoili bensiinijaamas, Loobul Lahemaa matkakeskuses ja Võsu rannaklubis.

Enamik Lääne-Virumaa wifi levialadest on maksuta. Raha peab traadita interneti kasutamise eest maksma vaid Rakvere keskväljakul, kuid samas lähedal on tasuta levialad nii Elioni esindustes kui ka Kroonikeskuse kohvikus.

Kokku on Eestis 308 wifi leviala, enim on neid Tallinnas (159) ning Tartu linnas ja Tartumaal (29). Kõige vähem Hiiu- ja Raplamaal (mõlemas 3) ning Põlvamaal (2).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing