PM: Valitsusliit kavandab linnapolitsei kaotamist

15. juuni 2004, 07:52

Valitsusliit kavatseb anda hiljemalt neljapäeval Riigikogu menetlusse eelnõu, mis võtab omavalitsustelt õiguse luua munitsipaalpolitseid.

Reformierakondlase Rein Langi sõnul tingis selle otsuse eelkõige Tallinna kava laiendada munitsipaalpolitsei volitusi ja hakata sinna värbama professionaalseid politseinikke, kirjutas Postimees.

«Kõige hullem on see, et nad on hakanud riigi politseist mehi üles ostma, pannes neile 1700 krooni kõrgema palga, ja käivad nüüd konstaableid moosimas, et meil on ninaesine parem. Ja see on nüüd küll täitsa hukatuslik tegevus,» ütles Lang.

Õiguskomisjoni kuuluv respublikaan Jaanus Rahumägi ütles, et pole kunagi toetanud munitsipaalpolitsei ideed, sest tegu on politseid dubleeriva struktuuriga.

Munitsipaalpolitsei vastu on ka justiitsminister Ken-Marti Vaher. «Eestis peaks panustama ühtsele riiklikule politseile,» ütles ta Postimehele. 'Politseijõudude killustamine on väikeriigis põhjendamatu ning praktiline kasu munitsipaalpolitseist jääb väikeseks, sest osa korra tagamiseks mõeldud ressurssi läheb paralleelstruktuuride loomise tõttu raisku.»

Munitsipaalpolitsei kaotamise idee üks algataja, Riigikogu õiguskomisjoni aseesimees Olev Laanjärv nimetas Tallinna kava munitsipaalpolitsei koosseisu laiendada murettekitavaks, sest see võib põhjustada eri korrakaitseüksuste vahel tulevikus tõsise konflikti.

Riigikogu õiguskomisjoni kuuluva keskerakondlase Ain Seppiku hinnangul oleks munitsipaalpolitsei kaotamine viga, kuivõrd politsei ise ei jõua kõigi probleemidega tegelda.

Politseiameti peadirektor Robert Antropov ütles Postimehele, et näeb hea meelega osa politseifunktsioonide üleandmist munitsipaalpolitseile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing