EPL: Austraallane rajab Eestisse naisteriiete hulgifirma

15. juuni 2004, 07:44

Austraallane Andrew Weerawardane kavandab Eestisse naisteriiete hulgimüügifirmat, mis võib tegevust alustada sel sügisel.

Weerawardane külastas Eestit esmakordselt 2003. aastal puhkuse ajal ning siis tekkis mõte hakata siin naiste teksasid müüma. ?Ma nägin, et Eestis müüdavad teksad on väga kallid,? ütles Weerawardane Eesti Päevalehele.

Kuna mees ootab Eestis juba mitmeid nädalaid müüki tulevate toodete näidiseid, mis peaksid saabuma hilinemisega Hiinast, siis polnud tal eelmise nädala lõpus neid näidata.

Weerawardane otsustas äri püsti panna kõigepealt Eestis. Kui siin ettevõtmine sujub, on kavas laieneda ka teistele lähiturgudele. Eile sõitis Weerawardane maad kuulama Venemaale. Esialgu piirdub Austraalia ärimees ühe-kahe inimese palkamisega riiete hulgimüügi poolele. Samas soovib ta avada ka rõivakaupluse.

Austraalias kuulub Weerawardanele ettevõte nimega TLC Fashions, mis tegeleb peamiselt meeste riiete impordi ning müügiga. Kauba toob Andrew Hiinast, Indiast ning Sri Lankalt. ?Peamiselt tegelen ka Austraalias hulgimüügiga,? ütles ta.

Seda, kus võiks Eestis oma ettevõtmise avada, ei osanud Weerawardane veel öelda.

Esialgsete plaanide kohaselt võiks Andrew enda hinnangul hulgimüügikoha koos kauplusega Tallinnas avada selle aasta sügisel, umbes oktoobris.

Esimeses etapis kavatseb austraallane Eestisse investeerida umbes 200 000 dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing