Ühispank keeldub väljastamast infot sisekontrolli fakti kohta

Inno Tähismaa 16. juuni 2004, 18:04

Ühispank keeldub väljastamast infot sisekontrolli toimingu fakti kohta.

?Ühispank ei jaga panga sisetoimingute kohta informatsiooni ja nende kohta kommentaare ei anna,? edastas panga seisukoha sisekommunikatsiooni juht Kai-Riin Meri.

Äripäev küsis Ühispangalt, kas panga sisekontroll on võtnud panga juhtkonna aktsiatehingute küsimuse vaatluse alla. Küsimus oli ajendatud Ühispanga pressiesindaja Evelin Pulli möödunud nädalasest ütlusest, et pank on alustanud uurimist seoses 1997. aasta tehingutega. Pull on alates käesolevast nädalast puhkusel, pank pole tema sõnu kinnitanud.

Ühispank on varem olnud info andmisel avatum. Samuti pole sisekontrolli uurimise faktist saladust teinud Hansapank, näiteks viimati Klementi aktsiatega kauplemist puudutava insaiderluse kahtluse puhul.

Eespool kirjeldatud juhtumi puhul on tegemist osaga Ühispanga juhtkonnaga seotud skeemist, kus läbi offshore firma müüdi maha algselt panga töötajatele preemiaoptsioonideks mõeldud aktsiad. Ühispanga juhtkonnaga tihedalt seotud offshore firma Patent Developments Ltd müüs 1997. aasta kevadel maha 600 000 aktsiat 31,5 miljoni krooni eest. Edasi läks offshore firma arvelt raha välja nii ülekannetega kui sularahas. Patent Developmentsi kontaktisikud olid panga juhi Ain Hanschmidti sekretär Inga Tomingas ja panga peajurist Livia Toomik. Ettevõtte volitatud esindaja oli Ühispanga asepresident Lembit Kitter.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing