Prokurör protestis kohtunik Ain Truu vabastamise

16. juuni 2004, 12:52

Ringkonnaprokurör Marge Püss esitas täna Tartu Ringkonnakohtule eriprotesti Ain Truu vabastamise määruse peale, teatas riigiprokuratuur.

Eelmisel nädalal otsustas Tartu Maakohus, et Ain Truu võib vabaneda ennetähtaegselt vanglast.

Ringkonnaprokurör Marge Püssi sõnul protestis ta Ain Truu vabastamise, kuna kohus ei arvestanud piisavalt kuriteo toimepanemise asjaoludega. ?Isiku ennetähtaegsel vabastamisel tuleb esimese asjana arvestada kuriteo toimepanemise asjaoludega. Antud juhul on kohus jätnud analüüsimata kuritegude toimepanemise asjaolud ja liialt lähtunud süüdimõistetut iseloomustavatest andmetest.?

?Ain Truu, kes mõistis õigust kohtunikuna Eesti riigi nimel, kelle töö sisuks oli eelkõige seaduste järgimine ja Eesti riigis elavate isikute kaitsmine ebaseaduslikkuse eest, pani toime ühiskonnale suure ohtlikkusega teod. Oma tegevusega kahjustas Ain Truu oluliselt kohtunikkonna ja kogu õigusemõistmise mainet. Tema poolt toime pandud seaduserikkumised ei pannud kahtluse alla mitte ainult kohtusüsteemi usaldusväärsust, vaid kahjustasid ka oluliselt Eesti riigi mainet,? ütles Marge Püss.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing