Politsei tabas kaubakeskuste pommiga ähvardaja

16. juuni 2004, 12:25

Põhja Politseiprefektuuri töötajad pidasid kinni 21aastase Eduardi, keda kahtlustatakse pommiähvarduste tegemises Stockmani kaubamajale ja Viru keskusele.

5. juunil kell 14.14 helistas Päästeameti häirekeskusesse vene keelt kõnelev mees, kes teatas, et asub Stockmani kaubamaja 3. korrusel ning tal on küljes pomm, mille ta kahe tunni jooksul õhib. Kell 14.52 helistas sama mees uuesti ning teatas, et lõhkekeha asub ka Viru bussiterminaalis. Kohale saabunud Päästeameti pommirühm ning politseinikud evakueerisid inimesed ning kontrollisid mõlemad hooned. Lõhkekehi ei leitud.

Pommiähvardused teinud 21aastane Eduard tabati kolm päeva hiljem. Mees on oma süü üles tunnistanud ning viibib vahi all.

Isikuvastaste kuritegude talituse ülemkomissari Elmar Vaheri sõnul tegutses ähvardaja huligaansetel ajenditel. ?Eduard tunnistas, et oli ähvarduste tegemise ajal narkojoobes, ? märkis Vaher. ?Enda sõnul oli ta kuulnud raadiost pommiähvardajast, kes politseile kiirelt vahele jäi ning otsustas ise proovida ja olla kavalam. Ei õnnestunud,? kommenteeris Vaher.

Politsei on sel aastal Tallinnas ja Harjumaal tabanud kõik pommiähvardajad. ?Tahan kõikidele südamele panna mitte sellist nalja proovima hakatagi. Kriminaalpolitseil on olemas vahendid ja tublid töötajad. Politsei annab endast kõik, et pommiähvardajad kiiresti tabada,? hoiatas Elmar Vaher.

Karistusseadustiku järgi saab pommiähvardajat karistada rahatrahvi või kuni viieaastase vangistusega.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing