East Capitali juht: ekskursioon Kalevisse aitas hea tehingu teha

16. juuni 2004, 11:28

Ligi 10 miljardi kroonise varade mahuga East Capitali juht räägib tänases Wall Street Journalis, kuidas ekskursioon Kalevisse aitas tal hea tehingu teha.

'Käisime ükskord Kalevis, ajal, mil ettevõtte aktsia kukkus probleemide tõttu Venemaale ekspordil. Kuid jalutades tehases ringi - mis töötas täisvõimsusega - nägime nii palju kirillitsas pealkirjastatud Vene turu jaoks mõeldud kommikaste, et saime aru, et Kalev on just lahendanud oma probleemid,' rääkis East Capitali juht Peter Elam Haakansson. 'Me ostsime seetõttu Kalevi aktsiat enne kõiki teisi - aktsia hind kerkis kohe pärast seda kaks korda.'

Haakansson tõi Kalevi näite illustreerimaks äri tegemist Venemaal. 'Varasemalt oli kõige parem aeg mõne Vene ettevõttega tutvust teha just talvel. Kui koosolekuruum oli kütmata, sai kohe aru, et neil pole raha elektri eest maksta, seega toimub kogu müük bartertehingutena ja sellisest ettevõttest peab hoiduma,' lausus ta.

Haakanssoni sõnul on ainus viis tõeliselt ettevõtte potentsiaali teada saada kohtuda juhtide ja töötajatega ning seda kindlasti tehase ruumes.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing