Sadamaoperaatorite liit: kohustuslik registreerimine vabatsoonis on ministeeriumi tõlgendus

18. juuni 2004, 16:02

Sadamaoperaatorite liidu hinnangul on sund vabatsoonis tegutsevate ettevõtete käibemaksukohuslaseks registreerimisele rahandusministeeriumi tõlgendus.

'Seaduse tõlgendus torpedeerib transiidi arengut,' ütles Sadamaoperaatorite liidu tegevjuhi Ago Tiiman. Tema sõnul pole käibemaksuseaduses kirjas, kuidas täpselt käituda ja seetõttu käituvad nii rahandusministeerium kui maksuamet lähtuvalt ametnikele omasest äranägemisest.

Olen ise ka töötanud 12 aastat ametnikuna, lausus Tiiman. Ametnike põhimõte on, et alguses rakendame seadust 120protsendiliselt ja siis vaatame, mis välja tuleb. Tiimani sõnul oleks vaja Euroopa Liidu direktiivide rakendamisel Eestis näha pigem võimalusi. 'Näiteid on mitte ainult transiidist,' ütles Tiiman.

Iga Euroopa Liidu direktiiv kirjeldab tegutsemispõhimõtet ja toob sinna juurde loetelu näidetega, mille kaudu liikmesmaad tulemuse saavutavad. Tiimani sõnul Eesti priimuse staatust ja rakendab ettevõtjate peal kogu direktiivides toodud näidete loetelu. Seetõttu sureb ettevõtlus välja.

'Me ei taha mingeid soodustusi, vaid mõtleme Eesti riigile ja tema maksutuludele, mis muu hulgas tooks pensionäridele sisse väga kena kopika,' lausus Tiiman ettevõtjate kaitseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing