PM: Äraostmatute juhtimisel on Res Publica jõudnud kurnavasse kodusõtta

21. juuni 2004, 08:15

Res Publicas käib Toompeale pääsust saati halastamatu võimuvõitlus, on Postimehele kurtnud hulk Res Publica nimekaid liikmeid.

Vaid vähesed rahulolematuist julgevad aga ajakirjanikule pihitut ka avalikult kinnitada, sest «äraostmatust» müüvas erakonnas peab kõik oma mõtteavaldused turundusüksusega kooskõlastama. «Meil lõigatakse keel suust,» põhjendab üks Riigikogu liige oma hirmu.

Res Publica siseelu seni sõnakaim kritiseerija on Ülo Vooglaid, kevad-talvel avalikult oma pettumust tunnistanud ja seejärel parlamenditoolilt lahkunud mees. «Kümne kuu jooksul on Riigikogu fraktsioonis vaid paaril korral arvamust avaldatud, enamasti tehakse seal üksnes teatavaks, millisele nupule tuleb saalis vajutada,» ütles ta eesliinilt lahkudes.

Nüüd, neli kuud hiljem, kinnitab sotsioloogiaprofessor Vooglaid, et parteis käib kodusõda ning lihtliikmete häält kuulatakse veelgi vähem.

Res Publica üks asutajaid, praegune Lasnamäe osakonna juht Toomas Tauts ütleb otse, et ohjad on parteis pisikese rühma käes. «Keskkontor ja erakonna ajaleht töötavad väga üheselt selle kitsa grupi huvides. Kes tunduvad neile õiged, neid pu?itakse.»

«Äraostmatute püramiid on Putini Venemaa poliitilise süsteemi miniatuurne mudel,» tõdeb Res Publica aseesimees Rahumägi. «Valitsev klann kasutab kõiki vanu meetodeid ? nii putinlikke kui savisaarlikke,» selgitab ta. «Mis ei lähe nende ideoloogiaga kokku, seda rünnatakse valuliselt.»

Res Publica vastuolude sümboliks muutunud Ülo Vooglaid peab Raplamaal Loone külavanema ametit. Ta kahetseb, et omal ajal soovitas Ken-Marti Vaheril ja Urmas Reinsalul maas vedelenud võim üles korjata.

«Sel ajal ma uskusin, et poisid suudavad sellega midagi ka korda saata. Nüüd enam mitte,» ohkab Vooglaid. «See on projekt, mis kindlustab võimu nendel, kel on vaja soodsaid tingimusi äri ajamiseks. Juhan Parts on pantvang.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing