EPL: Läänemeremaad jõudmas ohtlike tankerite keeluni

21. juuni 2004, 07:57

Täna algav Läänemeremaade valitsusjuhtide kohtumine võib panna seisma nn raske kütteõli veo ühepõhjaliste tankeritega.

Laulasmaal 500 julgeolekutöötaja kaitse all toimuvat valitsusjuhtide kohtumist ette valmistav vanemametnike komitee sai eile õhtul valmis ühisjärelduste paberi, mis allkirjastatuna seiskaks masuudi, toornafta ja muude raskete kütteõlide veo ühekereliste tanklaevadega alates 2005. aasta 5. aprillist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Veel hiljuti avaldas Venemaa arvamust, et üleminek topeltkerega laevadele peaks kestma kuni 2010. aastani.

?Midagi pole kokku lepitud enne, kui kõik pole kokku lepitud,? jäi valitsuse kommunikatsioonibüroo juht Kristi Liiva ka nüüd tulemuste suhtes ettevaatlikuks.

Vanemametnike komitee eesistuja Tiit Naber välisministeeriumist möönis, et kuna nõukogu näol on tegemist ühehäälsuse põhimõttel töötava organisatsiooniga, kulgeb otsustamine sageli raskelt, kuid praeguseks on nad siiski juba ühisseisukohale jõudmas.

Üleminek kahepõhjalistele laevadele ei toimuks ometi täielikult, sest ühepõhjalised laevad jäävad endiselt käiku kergemate kütuste, näiteks bensiini veol. ?Rasked kütteõlid ongi need, mis on keskkonnale kõige ohtlikumad,? märkis Tiit Naber ja selgitas, et Rahvusvaheline Mereorganisatsioon, kellelt keelusoovitus pärines, pidas silmas üksnes raskeid õlisid.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing