Saksa Lidl kauples Tallinna linnaga 13 poekoha üle

25. juuni 2004, 14:35

Eestis poekohti otsiv Saksa discounter-kett Lidl pidas Tallinna linnaga läbirääkmisi 13 kinnistu asjus, millest enamus asub Lasnamäel.

Kuu aja eest pöördus Lidl Tallinna elamumajandusametisse ning abilinnapea poole ettepanekuga läbirääkimiste alustamiseks väljavalitud kinnistute võimaliku ostu üle.

Elamumajandusameti müügi- ja hankeosakonna spetsialist Natalie Neill ütles, et Lidl esitas 13 kinnistust koosneva nimekirja, mille üle peeti ameti esindajatega läbirääkimisi. Neill lausus, et 13st kinnistust on kaks sellised, mis oleks enam-vähem müügikõlbulikud - ülejäänud maad on kas koormatud lepingutega, teise sihtotstarbega või sellised, kus detailplaneering pooleli. Hetkel pole linn lõplikku otsust vastu võtnud.

Lidli huvitasid Tallinnas Lasnamäel Narva mnt 138, 140a, 152 ning Smuuli tee 2, 11, 9, 8 ja Mustakivi tee 21 asuvad kinnistud. Lisaks uuris Lidl Tallinna linnalt Sõpruse pst 145, Retke tee 1, Kadaka tee 62a, Vabaõhumuuseumi tee 3 ja Juhkentali 25 asuvate kinnistute ostuvõimalust.

Eestis tasahilju tegutseva Lidli kohta on teada see, et ettevõte otsib poekohti linnades üle terve riigi. Hiljuti ostis Lidl krundi Tallinna külje all Tänassilma tehnopargis, kuhu rajab logistikakeskuse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing