PM: Interneti tööportaalid võitlevad turu pärast

28. juuni 2004, 09:03

Personaliotsingu portaalid CV Keskus ja CV Online süüdistavad Burgerit ja Hyppelauada oma kuulutuste kopeerimises ja aegunud teabe esitamises.

CV Keskuse ärijuhi Raivo Heina sõnul on nii nende portaal kui kliendid ennekõike hädas Burgeri-nimelise internetikeskkonnaga, mida haldab MTÜ Vormsi Tuntuks, kirjutab Postimees.

«Nad kopeerivad valimatult meie ja ka teiste keskkondade töökuulutusi oma baasi, hoolimata tööpakkuja soovist,» märkis Hein. «Paljud oma leheküljele üles seatud kuulutused on juba aegunud ning seetõttu saab töölesoovija petta,» rääkis Hein.

Kuulutust maha võtta on Burgeri veebiküljelt Heina kinnitusel praktiliselt võimatu, sest selle eest nõutakse raha. «Otsustasime anda sisse hagi Burgeri omanike vastu meie veebikülje kasutamiseeskirjade rikkumise eest,» ütles Hein.

Eesti Energia koolitusjuhi Tarvo Jürimäe sõnul on Burgeri portaalikataloogis üleval olevate aegunud kuulutustega palju probleeme. «Inimesed võtavad meiega ühendust, lootes leida tööd, kuid kahjuks on konkurss mõnele ametikohale juba mitu kuud tagasi lõppenud,» kirjeldas Jürimäe olukorda.

Ka CV Online?i Eesti tegevjuhi Margus Ärmi sõnul on see probleem pidevalt üleval. «Nii Burgeri kui Hyppelaua portaalid koguvad teistest portaalidest kuulutused kokku ja pakuvad neid tasuta,» rääkis Ärm. «Tasuta teenustega üritatakse ennast turul tutvustada ja niimoodi kliente leida.»

Tema sõnul tekib küsimus, kas nii, ilma investeerimata ja vähese vaevaga, on ikka päris õige teiste töö arvel turgu vallutada. Ärmi sõnul oleks Eestis vaja kohtupretsedenti, mis näitaks, kas internetis info loata kopeerimine on seadustega kooskõlas või mitte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing