PM: ?Sigade revolutsioon? võitis Moskvas eripreemia

28. juuni 2004, 09:07

Jaak Kilmi ja Rene Reinumägi võtsid eile Moskvas oma mängufilmi «Sigade revolutsioon» eest vastu Püha Jüri hõbedase kuju.

Moskva filmifestival nimetas «Sigade revolutsioon» ?ürii eripreemia ehk tähtsuselt teise preemia vääriliseks, kirjutab Postimees.

Tegu on kaalukaima filmiauhinnaga, mille Eesti täispikk mängufilm on pärast taasiseseisvumist pälvinud. Moskva filmifestival kuulub A-kategooria festivalide sekka, olles üks olulisemaid Ida-Euroopas.

«See on meie esimene A-klassi auhind,» kinnitas ka filmikriitik ja Eesti Filmi Sihtasutuse välissuhete juht Karlo Funk. Varem pole ükski A-klassi festivali võistlusprogrammis osalenud Eesti film sellise tunnustuseni küündinud.

Moskva festivali ?ürii eesotsas maineka briti lavastaja Alan Parkeriga hindas «Sigade revolutsiooni» kui filmi, mis «näitab minevikku, kuid esindab tulevikku».

«Sigade revolutsiooni» ootab juba ees terve hulk festivalikutseid alates Pusanist ja lõpetades Chicagoga.

«Moskva-auhind on turul tugev argument,» tunnistas «Sigade revolutsiooni» produtsent Anu Veermäe, kes ootab huviga, mis juhtuma hakkab.

Praegu on film müüdud Soome kinolevisse, kus see hakkab jooksma kohe pärast augustikuist Espoo festivali, mille «Sigade revolutsioon» avab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing