Lätti salakaubana veetud suhkur oli maskeeritud mineraalvillapallideks

28. juuni 2004, 15:06

Pärnu maavalitsuse rahandusosakonna juhataja Arno Rajande ütles, et valdav osa nende müüdavast suhkrust oli Lätti veol maskeeritud mineraalvillapallideks.

Enne Balti riikide ühinemist euroliiduga avastas toll Ikla piiripunktis 198 mineraalvillapallina deklareeritud veose, kus 41 mineraalvilla palli alla oli peidetud 400 50-kilogrammist suhkrukotti. Autot juhtinud läti kodaniku Viktors Dulbishshi kohtule antud selgituste kohaselt organiseeris suhkru salakaubaveo Lätti tundmatu meeskodanik. Toll konfiskeeris kokku 20 t suhkrut.

Kohtuotsusega müüb Pärnu maavalitsus ka 6 tonni Hugo Koovilt ja Udo Puningilt konfiskeeritud suhkrut, kellest viimane töötab samuti autojuhina.

'Tavaliselt müüakse konfiskeeritud kaup tollioksjonitel, teatud juhtudel müüme aga meie,' selgitas Rajande. 'Oleme varem müünud hulgaliselt autosid. See on meile pigem kulu, sest müügist saadud raha kanname riigieelarvesse.'

Rajande sõnul loodab Pärnu maavalitsus, et suhkru ostab ära mõni mesinik. Kuna müügiga on kiire ja hoiutingimused pole kiita, on kauba alghind madal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing