Euroopa börsid: alatoon kergelt negatiivne

29. juuni 2004, 13:12

Euroopa aktsiaturud on eesotsas autotooja DaimlerChrysleri ja tehnoloogiafirma Infineon alustanud päeva langusega.

Maailma suurim luksusautode valmistaja oli keskpäevaks langenud 1,7%, tasemeni 38,3 eurot hoolimata sellest, et firma Mercedes Car Group üksuse esimees Jürgen Hubbert sõnul püüavad nad oma uue A-klassi mudeliga tõsta firma kasumlikkust.
Uudisteagentuur Bloombergi sõnul kaotab Mercedes oma vana mudelivaliku ja probleeme tekitanud kvaliteedi tõttu turgu BMW-le ja Audile.
Möödunud kuul ettevõtte uueks tehnoloogia ja arengu juhiks nimetatud Thomas Weber sõnul vajab autotootja rohkem paindlikust ja madalaim kulutusi tööjõule.

Euroopa suuruselt teine pooljuhtide tootja Infineon on kaotanud hinnas 0,8% ning vajunud 10,88 euroni.
Majanduse kõikumise suhtes tundlikumad ettevõtted muretsevad USA keskpanga homse istungi ees, kust suure tõenäosusega avatakse baasintresside tõstmise ajajärk ning on seetõttu täna nõrgemalt liikuvate aktsiate nimistus.

Positiivselt on liikunud Euroopa suuruselt teine telekomioperaator France Telecom, mis tegi pakkumise internetiteenuse pakkuja Wanadoo aktsia kokkuostuks.
Väärtpaber on kosunud 1,4%, tasemeni 21,55 eurot.

Põhjala börsidel on tugevalt liikunud Metso, mis lubas kasumlikkuse nimel kahandada oma tööjõudu 5% võrra. Maailma suurim paberimasinate tootja aktsia on tõusnud 2,6% ning jõudnud 10,21 euroni.

Kergelt on langenud Nordea AB, kuna Rootsi ajaleht Dagens Nyheter kirjutas, et panganduskontsern on oma kindlustusüksuse laiendamiseks huvitatud Skandia AB ülevõtmisest.
Nordea vajus uudise peale 0,9%, samas kui potentsiaalne ülevõetav tõusis 1,3%.
Väärtpaberite tasemed vastavalt 54 ja 32 Rootsi krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing