Kohtuistung Viimsi koolihoone asjus lükkus taas edasi

29. juuni 2004, 13:15

Täna Tallinna Linnakohtus toimuma pidanud istung Viimsi koolihoone asjus ASi
Esmar ja Viimsi Vallavalitsuse vahel lükkus valla taotlusel juba teist korda edasi.

Viimati pidi istung toimuma käesoleva aasta märtsis, mil valla eestvõttel see samuti edasi lükati. Hagi esitamisest on möödunud poolteist aastat. Siiani on kõik toimuma pidanud istungid edasilükkunud Viimsi valla esindaja puudumise tõttu või nende taotlusel.

ASi Esmar esindav advokaadibüroo Leppik ja Partnerid vandeadvokaat Jüri Leppiku sõnul pöördus vald kohtu poole ja peaks seega ise kiirest lahendist huvitatud olema. ?Praegu on aga vastupidi ? vald venitab, seades sellega löögi alla kooli saatuse 1. septembrist,? märkis Leppik.

?Samal ajal loeme meediast, et 100 miljoni suuruse eelarvega vald plaanib ehitada 164 miljoni kroonist ?Skandinaavia kaasaegsemat ja päikeseküllast koolihoonet? ning osta selle tarbeks ligi 30 miljoni krooni ulatuses maad. Kunagi tahtis Viimsi vormelirada ehitada, kooli idee kuulub samasse valdkonda. Tundub, et vallaametnikud pole loobunud mõttest vald raskesse majanduslikku seisu või lausa pankrotti ajada,? ütles Leppik.

?Viimsi vald kasvab, arusaadavalt on vaja ka kooliga seonduv lahendada, kuid
kool, mida laiendada saaks, on sealsamas ju olemas. Ainuüksi gigantse projekti intressidele kuluva summa eest saaks vald olemasoleva kooli ära osta,? tähendas Leppik.

AS Esmar ei ole seadnud tingimuseks, et vald peab koolihoone ära ostma. AS
Esmar soovib, et vald ei kasutaks tema vara selle eest tasu maksmata. Kui vald koolimaja vabastab on AS-il Esmar antud hoonele koheselt rakendus olemas.

Viimsi Vallavalitsuse lepinguline esindaja advokaat Alar Eiche põhjendas kohtuistunigi edasilükkamist haigestumisega. Möödunud korral tõi vald edasilükkamise põhjenduseks ?asja keerukuse ja mahukuse ning vajaduse aega
toimikus asuvate materjalide analüüsiks ja läbitöötamiseks?.

Viimsi Vallavalitsus esitas hagi Viimsi koolihoone omaniku ASi Esmari vastu
19. detsembril 2002. Tallinna Linnakohtu määruse alusel toimub järgmine
istung 25. novembril käesoleval aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing