EPL: Riigikontroll ennustab äsja parandatud teedele lühikest iga

29. juuni 2004, 08:51

Eile avalikustatud riigikontrolli auditist tee-ehituse asjus selgub, et viimasel aastatel valminud teed ei pruugi kaua vastu pidada.

Auditi koostamisel kaasati tee-ehituseksperte, kes hindasid eelmisel aastal taastusremonditud teede olukorda ning vastupidavust. Samuti analüüsis riigikontroll tee-ehituse rahastamist ning konkurentsi teetöid projekteerivate ettevõtete seas, kirjutab Eesti Päevaleht.

Riigikontrolli tegevusriskide auditi osakonna peakontrolöri Jüri Kõrge sõnul leiti auditi koostamise käigus mitmeid puudujääke. Kõrge jagas puudused laias laastus kaheks: riigipoolsed puudujäägid, mis sisaldavad ebapiisavat järelevalvet teetööde projekteerimisel ja rahastamisel, ning ettevõtjate tegevus, mis on põhjustanud teid projekteerivate ettevõtete koondumise ning monopoliseerumise.

?Meie järeldus eelmise aasta tee-ehituse kohta on selline, et teetöid on palju. Projekte on palju. Paraku neid projekte muudetakse pidevalt ning vastavad ametkonnad ei suuda kogu tee-ehituse valdkonda kontrollida. Sealt tulevad ka need ülejäänud probleemid, nagu teede liiga lühike kestvus ja nii edasi,? lisas Kõrge.

Ühe puudusena leidis riigikontroll, et riik jätab aastas teetöödeks kasutamata poole miljardit krooni kütuseaktsiisist laekuvast rahast. Auditis seisab, et riigi kulutused teede remontimiseks alates 2002. aastast on igal aastal oluliselt kasvanud: kui 2001. aastal eraldati teehoiutöödeks alla 800 miljonit krooni, siis 2004. aastal saab selleks kasutada juba 1,8 miljardit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing