Seaduseelnõu tõotab transiidile maksuleevendust

30. juuni 2004, 13:45

Esmaspäeval võttis Riigikogu menetlusse käibemaksu muutmise seaduse eelnõu, mis leevendab Eesti transiidiettevõtete olukorda rahvusvahelises konkurentsis.

Seaduseelnõu lisab veokorralduse ja sellega seotud kõrvalteenused 0protsendilise käibemaksuga maksustatavate teenuste nimekirja ning täpsustab välisettevõtete käibemaksukohustuslaseks registreerimist Eesti maksuametis.

?Kehtiva käibemaksuseaduse rakendamisel on ilmnenud mõningad puudujäägid, mis ohustavad Eesti sadamate operaatorite, ekspedeerijate konkurentsivõimet, võrreldes teiste Euroopa Liidu ning ühendusväliste liikmesriikide residentidega,? ütles seaduseelnõu Res Publica, Rahvaliidu ja Reformierakonna nimel Riigikogule esitanud Indrek Raudne.

Seaduseelnõu kohaselt ei teki oma kaupa läbi Eesti saatval välisriigi ettevõttel siinses maksuametis registreerimise kohustust juhul, kui ta müüb kauba ja tekib 0määraga maksustatav käive vabatsoonis, vabalaos või tollilaos või kui kauba saatja on registreeritud mõnes teises Euroopa Liidu liikmesriigis käibemaksu erikorra alusel.

Seaduse seletuskiri põhjendab muudatuse vajadust muuhulgas käibemaksukohustuslaseks registreerimise vabadusega naaberriikide vabatsoonides ja tolliladudes, mis ohustab Eesti konkurentsivõimet transiidisektoris.

Eelnõu kohaselt jõustub seadus tagasiulatuvalt 2004. aasta 1. maist.

Transiidi käibemaksuprobleemidest loe lisa <#siit=http://www.aripaev.ee/2656/uud_uudidx_265601.html> ja <#siit=http://www.aripaev.ee/2657/uud_uudidx_265707.html>.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing