PM: Tööjõupõud sunnib tööstust Narva kolima

01. juuli 2004, 08:48

Elektroonikafirmadel on Tallinnas järjest raskem leida liinitöölisi, mistõttu ollakse sunnitud neid otsima Ida-Virumaalt või viima oma tootmine sinna üle.

Mõni nädal tagasi alustas Kreenholmi vanas ketrusvabriku hoones tööd uus kaablitsehh ? Tallinna firma Amphenol Eesti filiaal. Amphenol Eesti direktori Aleksandr Antonovi sõnul ei suutnud ettevõte Tallinnast tööstuses töötada soovivaid inimesi leida. Kasu polnud ka kuulutustest ja teabepäevadest tööhõiveametites, kirjutas Postimees.

«Tööotsijad käisid küll ettevõttega tutvumas, kuid jooksid pärast teabepäeva laiali ning vaid mõni üksik oli nõus ametisse asuma,» kirjeldas Antonov. «Tellimusi on praegu väga palju ja uusi töötajaid on ettevõtte laienedes hädasti vaja.»

Septembriks peaks Amphenoli Narva tsehhis töötama juba 300 töölist.

Ka Eesti suurim elektroonikafirma Elcoteq otsib agaralt tööjõudu Ida-Virumaalt. Ettevõttest kinnitati, et tootmist nad sinna küll esialgu viima ei hakka, ent tööstuses töötamise kogemusega häid töötajaid leitakse sealt küll. Tallinnast sellist vaba tööjõudu on Elcoteq Tallinna kommunikatsioonijuhi Jaanus Pautsi sõnul raske leida.

Enamik Narvast Tallinna tööle tulnud on naised ? Tallinnas üüritakse endale mitme peale korter või elatakse esialgu sugulaste juures. «Need, kes juba kauem siin, otsivad endale püsivamat eluaset,» selgitas Pauts.

Antonovi sõnul tunnevad Narva tööjõu vastu huvi veel mitmed Skandinaavia ettevõtted. «Narvas on tänu Kreenholmile, kus nõukogude ajal töötas ligi 13 000 inimest, tootmisliinide taga töötamise kogemus olemas,» selgitas Antonov. «Mujal Eestis ei ole inimesed nõus mitmes vahetuses kaheksa tundi järjest küllaltki rutiinset tööd tegema.»

Narva meelitab tööstusi ka asjaolu, et kohalik tööhõiveamet on nõus väljaõpet rahastama. Lisaks on Narvas ka väiksem palgakulu ? kui Tallinnas teenivad koosteliinide töölised 4500?5000 krooni kuus, siis Narvas umbes 1000 krooni vähem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing