PM: Sotsioloog ennustab peaministri erakonnale keerukat sügist

02. juuli 2004, 09:04

Kui europarlamendi valimistega on sotsiaaldemokraatide valijaist rahul 96 protsenti, siis Res Publica valijaist moodustavad rahulolematud 74 protsenti.

Nii selgub uuringukeskuse Faktum arvamusküsitlusest, mis korraldati vahetult pärast 13. juunil toimunud Euroopa Parlamendi valimisi, kus opositsiooni kuuluvad Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) sai kolm, Isamaaliit ja Keskerakond ühe ning ainsa valitsusparteina Reformierakond samuti ühe koha, kirjutab Postimees.

Üllatuskaotajaks jäi peaministripartei Res Publica, kes lõpetas valimised tühjade pihkudega.

«Res Publica on kaotanud palju valijaid, kes omal ajal nende poolt hääletasid,» nentis Faktumi juht Juhan Kivirähk. «Neil polnud nimekirja liidrit, kes võtnuks palju hääli, üldse kummitab Res Publicat tuntud isikute põud.» Ta ennustas peaministri parteile valimiskaotuse järel rasket sügist.

Kivirähki sõnul võttis Siim Kallase ja Kristiina Ojulandita europarlamendi valimistele läinud Reformierakond ühe kohaga hea tulemuse.

Sotsid võivad tunda küll heameelt oma valijate rahulolust, kuid peavad tõsiselt mõtlema, kes oleks Euroopa Parlamenti lahkuva Toomas Hendrik Ilvese järel nende järgmine nn vapiloom, sest 90 protsenti SDE valijaist lähtus eelkõige isikust või rohkem isikust kui parteist, leidis Faktumi juht.

Üldse olid Euroopa Parlamendi valimised rohkem isiku- kui parteivalimised. Erakonnast lähtudes tegi valiku 23 protsenti valijaist, isikut valis 76 protsenti hääletamaskäinutest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing