Järgmisest kolmapäevast kaob pealinnas öine alkoholimüük

02. juuli 2004, 14:37

Alates kolmapäevast ei ole lubatud Tallinna kauplustes müüa alkohoolseid jooke õhtul kella 23st kuni kella 8ni hommikul.

'Vaatamata kauplusele väljastatud kauplemisloal olevale lahtiolekuajale, ei ole lubatud linnavolikogu määruse jõustumisel müüa alkohoolseid jooke, ka õlut kella 23st kuni 8ni hommikul,' selgitas Aave Põdra, Tallinna hinna- ja tarbijakaitseteenistuse direktor.

'Palume arvestada, et vastavalt alkoholiseadusele on jaemüük nii müügiks pakkumine kui tegelik müük, mistõttu ei tohi alkohoolne jook kaupluse müügisaalis sel ajal olla külastajatele nähtav ega kättesaadav'.

Juhul kui kaupleja soovib enne kauplemisloa kehtivuse lõppemist muuta kaupluse lahtiolekuaega, tuleb selleks taotleda vastav registreering koos märkega alkohoolse joogi müügiõiguse kohta riiklikus majandustegevuse registris.

Vastavalt alkoholiseadusele karistatakse alkohoolse joogi jaemüügi eest ajal, mil selle müük ei olnud lubatud, rahatrahviga kuni 18 000 krooni ja juriidilist isikut kuni 50 000 krooniga.

Ühtlasi võib alkoholiseaduse alusel kohaliku omavalitsuse volikogu poolt kehtestatud kitsenduste ja piirangute rikkumisel kustutada majandustegevuse registris märke alkohoolse joogi jaemüügi õiguse kohta kauplusele, kus rikkumine aset leidis.

Tallinna volikogu kiitis üleeile heaks alkoholimüügi ja reklaami piirangud.

Selle järgi on alates 15. aprillist 2005 on lubatud kange alkohoolse joogiga kaubelda vaid kauplustes, mille üldpind on vähemalt 75 ruutmeetrit.

Lahja alkohoolse joogi reklaam on keelatud lähemal kui 300 meetrit hoonest, kus asub koolieelne lasteasutus, lasteaed-algkool, põhikool, gümnaasium, kutseõppeasutus, huvialakool või muu noorsootööasutus.

Samuti on 7. juulist keelatud turgudel asuvates kauplustes ja toitlustusettevõtetes ning supelrandades alkohoolse joogi jaemüük.

Ajutistes ehitistes asuvates kauplustes on lubatud müüa ainult kuni kuue protsendilise kangusega alkohoolseid jooke.

Keelatakse ka alkohoolse joogi jaemüük suletuna tarbijapakendisse toitlustusettevõttest ja majutusettevõttest väljaviimiseks - see tähendab, et lubatud on müük ainult serveerimisega kohapeal tarvitamiseks.

Toitlustusettevõttest väljaspool siseruume asuvas hooajalises laienduses on aga lubatud alkohoolse joogi serveerimine ainult toitlustusettevõtte siseruumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing