Esialgsel hinnangul põhjustas eilse rongiõnnetuse raudteepöörangu halb seisukord

06. juuli 2004, 14:51

Esialgsel hinnangul põhjustas eilse õnnetuse Türi-Tallinn liinil sõitva reisirongiga raudteepöörangu halb seisukord, teatas raudteeinspektsioon.

'Tuginedes juhtumi põhjuste esialgsele hinnangule on Raudteeinspektsioon seisukohal, et reisirongi rööbastelt mahamineku põhjuseks oli pöörangu mitterahuldav tehniline seisukord. Õnnetuse põhjustas pöörmesule eemalseis raamrööpast, mis võis olla tingitud raamrööpa iseeneslikust liikumisest rongi all, pöörangu mitterahuldavast geomeetriast või pöörme konstruktsioonis kasutusel olevatest osaliselt pehkinud liipritest,' teatas inspektsioon.

Reisirongi mootorvaguni rattapaaride tehnilisel ülevaatusel puudusi ei tuvastatud. Juhtumi tehnilised üksikasjad on täpsustamisel.

Raudteeinspektsioon leiab, et järjest suureneva liikluskoormuse tingimustes amortiseeruvad infrastruktuuriosad kiiremini, raudteevõrgustiku korrasoleku ja läbilaskevõime tagamiseks peab suurenenud mahud kompenseerima täiendavate investeeringutega infrastruktuuri hooldusse ja arendamisse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing