Tarkvarapiraatlus lokkab Eestis endiselt

07. juuli 2004, 14:19

Maailma tehnoloogiaanalüüside koostaja IDC andmetel püsib tarkvarapiraatlus Eestis endiselt 2003. aasta tasemel, ulatudes 54 protsendini, teatas BSA.

Euroopa Liidus oli mullu tarkvarapiraatluse keskmiseks 37 protsenti.

?Illegaalse tarkvara kasutamise tase pole eelmise aasta jooksul oluliselt muutunud,? nentis rahvusvahelise BSA juriidiline nõustaja Kaido Uduste. ?Samas ei saa uusi numbreid eelnevatega üks-ühele võrrelda. Tänavu on analüüsi esmakordselt lisatud operatsioonisüsteemid, tarbijarakendused ja lokaalsed tarkvaratooted, mistõttu annab uuring detailsema ülevaate piraatlusega seotud probleemidest,? lisas Uduste.

Julgestuspolitsei korrakaitseosakonna politseijuhtivinspektor Hannes Järvine ütles, et tarkvarapiraatlus on kasvava tähtsusega probleem. Igas politseiprefektuuris on moodustatud intellektuaalse omandi kaitse küsimustega tegelev töögrupp, samuti on kindlaks määranud igakuine minimaalne kontrollide arv, lisas Järvine.

IDC arvutas välja ka tarkvarapiraatluse läbi tekitatud kahju, mis ulatub Eestis ligikaudu 180 miljoni kroonini aastas. Euroopa Liidus jääb tarkvarapiraatluse tulemusena aastas keskmiselt saamata 125 miljardit krooni.

Piraattarkvara osakaal Eesti lähinaabrite seas oli järgmine: Lätis 57%, Leedus 58%, Venemaal 87%, Soomes 31% ja Rootsis 27%.

BSA (Business Software Alliance) edendab turvalist ja legaalset digimaailma. Lisaks esindab BSA kommertstarkvara tootjaid ja nende riistvarapartnereid suhetes valitsustega ning osapooltega rahvusvahelistel turgudel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing