EPL: Laevafirma nimetab Aegna laevaliini konkurssi farsiks

08. juuli 2004, 09:04

Seni mootorlaevaga Monica soovijaid Aegnale vedanud firma esindaja sõnul mängis linnavalitsus liini sihilikult Saaremaa Laevakompaniile (SLK).

Paraku on ka süüdistuse kohatuse korral kindel, et konkurss korraldati kiirustades ning SLK konkurentidelt võinuks parema hinna saamiseks siiski pakkumise võtta, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Saime konkursist teada kaks tundi enne selle lõppu, seetõttu ei jõudnud me pakkumise esitamiseks vajalikke pabereid kokku koguda. Kogu konkurss oli farss ? see mängiti ühe firma taskusse,? ütles laeva Monica opereeriva OÜ Eurotrade Group juhatuse liige Artur Eret.

Transpordi- ja keskkonnaameti juhataja asetäitja Tiit Siimon süüdistusega nõus ei ole. ?Eurotrade Group OÜ-le saadeti krediidiinfost saadud numbrile faksiga kutse osalemiseks 25. juunil kell 15.34, Saaremaa Laevakompanii ASile kell 15.31,? teatas Siimon vastuseks Päevalehe päringule.

Pakkumiste esitamise tähtaeg oli 29. juunil kell 16, seega pidanuks mõlemal firmal olema pakkumise tegemiseks neli päeva aega. Paraku oli 25. juuni reede ning nädalavahetust maha arvestades kahaneb aeg kahe tööpäeva pikkuseks.

?Pakkumise kutses esitatud nõudmiste täitmiseks oli tähtaeg piisav. Tegemist oli lihtsustatud pakkumismenetlusega,? täpsustas Siimon.

Ehkki ka kahe päevaga võib hea tahtmise korral pakkumise kokku panna, ei saanud firma Artur Ereti kinnitusel transpordiameti faksi kätte, sest firmal pole faksinumbritki, -aparaadist rääkimata.

Ereti sõnul suutnuks firma dotatsiooni saamisel alandada Pirita?Aegna liinil pileti hinna 50 kroonini. Praegu maksab kruiis 145kohalisel laeval Aegnale, Naissaarele ja tagasi 200 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing