Valitsus kinnitas Euroopa Liidu raha vastuvõtmise kava

08. juuli 2004, 13:05

Valitsus kinnitas transpordi-infrastruktuuri struktuurivahendite toetuse kasutamise kava.

Valitsus kinnitas Eesti riikliku arengukava Euroopa Liidu struktuurifondide kasutuselevõtuks ühtse programmdokumendi.

Investeeringuteks ette nähtud kava kasutamise nimekirja laekus 34 ettepanekut kogusummas miljard krooni. Kava koostati mahus 606 miljonit krooni, millest struktuuritoetuste vahendeid on planeeritud 418 168 miljonit krooni.

Esitatud projektettepanekute hindamise viis läbi majandus- ja kommunikatsiooniministri käskkirjaga moodustatud toetuse kasutamise kava koostamise ja hindamise juhtkomisjon.

Hindamise tulemusel koostati parimatest investeeringutest meetme rahastamise eelarve ulatuses investeeringute põhinimekiri ning ülejäänud investeeringutest prioriteetsuse järjekorras lisanimekiri.

Juhul, kui kava põhinimekirjas olev investeering arvatakse kavast välja või põhinimekirjas oleva investeeringu teostamiseks ei esitata ühtegi taotlust või ühtegi esitatud taotlust ei rahuldata, esitatakse taotlemise kutse kava lisanimekirjas prioriteetsuselt esimesena oleva investeeringu kohta.

Kava täitmiseks vajalikud kulutused on ettenähtud rakendusüksuste 2004. aasta eelarvetes. 2004. aastal on plaanis transpordi infrastruktuuri arendamise toetusi välja anda kogusummas 123 miljonit krooni, sellest 98 miljonit struktuuritoetuste vahenditest.

Kogu riikliku arengukava rakendamise perioodiks on ERDFi poolt transpordi infrastruktuurile eraldatud vahendeid 418 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing