EPL: Ametiühingud müüsid võla katteks vara

08. juuli 2004, 09:03

Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL) müüs talle kuulunud mõttelise osa aadressil Kaarli puiestee 2 asuvast objektist.

?Tegu oli kahe ehitusregistrisse kantud objektiga, milleks on tenniseväljaku tribüün ja paviljon. Kuna sealne maa kuulub riigile ja seda kinnistatud pole, oli tegu vaid vallasvara müügiga,? ütles ametiühingute keskliidu esimees Harri Taliga Eesti Päevalehele.

Vallasvara müüdi osaühingule Arlanda Invest. Tehingu summa oli tema sõnul 21 miljonit krooni.

Müüki läinud tribüüni puhul oli ehitusalust pinda 287 ruutmeetrit ning paviljonil 243 ruutmeetrit. Vallasvara müügiks Taliga sõnul enampakkumist ei korraldatud.

Kuna Kaarli pst 2 alal puudub detailplaneering, võttis Arlanda Invest ostjana endale olulise riski, arvas Taliga. ?Kui uuel omanikul maa erastamine õnnestub, tuleb tal maksta selle eest täiendavalt umbes viis miljonit krooni. Kui linn otsustab sinna teha aga Vabadussamba, millest on ka juttu olnud, siis ma ei tea, mida selle krundiga peale hakata.?

Müügitehingust saadud raha kasutab EAKL ühe eraettevõttelt võetud laenu kustutamiseks ning ametiühingutöö edendamiseks. Laenu näol on EAKLi esimehe sõnul tegu võlaga, mis jäi ametiühingutele 2000. aasta juunis ASi Balterex Oil ees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing