Töövaidluskomisjonidesse pöördutakse varasemast rohkem

08. juuli 2004, 09:30

Kolme aastaga on töövaidluskomisjonidele esitatud avalduste hulk suurenenud 15 protsenti, palgatöötajate arv on samal ajal kasvanud vaid kaks protsenti.

Töövaidluskomisjonidele esitati tänavu esimesel poolaastal 1851 avaldust, 2003. aasta samal ajavahemikul oli neid 1705. Ka varasemate aastate esimesel poolel oli avaldusi vähem.

Töövaidluskomisjoni hinnangul on töötajad muutunud teadlikumaks ning nõudlikumaks oma õiguste suhtes. Samas on töösuhted muutunud pingelisemaks. Töötajate nõuete struktuur on püsinud muutumatu läbi aastate.

Esikohal on ikka saamata palga, lõpparve ja/või töölepingu lõpetamise hüvitise nõuded, teisel kohal tööraamatu, lõpparve kinnipidamise hüvitise nõuded ning kolmandal kohaltöölepingu lõpetamise ebaseaduslikuks tunnistamise nõuded. Kõiki muid nõudeid esitati kordades vähem.

Tööandjad esitasid 39 avaldust, milles sisaldus 37 töötaja poolt tekitatud materiaalse kahju hüvitamise nõuet. 2003.aasta esimesel poolel oli materiaalse kahju hüvitamise nõudeid 26.

Endiselt lahendatakse kõige enam ehk 44 protsenti töövaidlusi Tallinna- ja Harjumaa töövaidluskomisjonides riigis lahendatud avalduste koguarvust. Järgnevad Ida-Virumaa 16,5 protsendi ning Tartumaa 11 protsendi lahendatud avaldusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing