Sakala: Toom Tekstiil ostis seadmete pärast tehase Saksamaal

09. juuli 2004, 09:16

Hiljuti ostis aktsiaselts Toom Tekstiil ühes Saksamaa väikelinnas tehase ja kavatseb ka mitmes teises riigis haruettevõtteid rajada.

Toom Tekstiili tegevjuht ja suuromanik Illimar Toom ütles, et tehase ostmisest hoolimata ei ole firmal kavatsust Saksamaal tootmisega tegelema hakata, kirjutab Sakala.

«Tekstiilitööstus on ikka olnud seal, kus on odavam tööjõud,» nentis ta. «Saksamaa tehase ostu tingis see, et meil oli vaja seadmeid. Saime need sealt koos hoonetega soodsalt kätte.»

Soetatud masinad võetakse kasutusele laiendatud ja ajakohaseks muudetud Abja-Paluoja tehases, kus nendega praegu juba proovipartiisid valmistatakse.

1995. aastal Meinigeni tööstusparki ehitatud hoonetest, kus on umbes 2000 ruutmeetrit pinda, saavad Toom Tekstiili jaotuskeskus, ladu ja müügiesindus.

Seal hakkab tööle kolm-neli inimest, kes kõik saadetakse sinna Eestist. Illimar Toomi andmetel on üks töötaja Meinigenis juba kohal ning eelmisel nädalal läks sealsest laost välja esimene partii kaupa.

Saksamaa on Toom Tekstiili põhiturg, kuhu läheb rohkem kui pool toodangust. Rahasse ümber arvestatuna tähendab see 150?160 miljoni krooni suurust aastakäivet.

Illimar Toomi sõnul on ettevõtte peamine ülesanne seda turgu hoida, sest kasvupotentsiaal on seal väike.

«Kasvu on pigem oodata Venemaal,» lausus ta. «Meil on kahe Vene firmaga päris palju kontakte olnud ja järgmisel nädalal lähen uuesti idanaabrite juurde, sest tahame sinna kindlasti tööstust rajada.»

Firma on taas ka Ameerika poole vaatama hakanud. Eelmisel reedel kirjutati alla lepingule ühe ameeriklasega, kellest saab Toom Tekstiili esimene töötaja Ühendriikides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing