EPL: Eesti jaekaubandusturg on Euroopa riikidest kiireima kasvuga

12. juuli 2004, 08:59

Eurostati andmeil kasvas ajavahemikus aprillist 2003 aprillini 2004 Eesti jaekaubandusturg 20,8 protsenti.

See on umbes viiendiku võrra rohkem kui Läti ja Leedu, neli-viis korda rohkem kui Soome ja Rootsi ning enam kui 20 korda rohkem kui depressioonis Saksamaa, Itaalia ning Hollandi jaekaubandusturg, kirjutas Eesti Päevaleht.

?Et meie turg vanade liikmesriikide omadest kiiremini kasvab, on üsna loomulik, meie kasvubaas on teine,? ütles A-Selveri juhataja Ain Taube. ?Meie üldine majanduskasv on üle keskmise, lisaks jääb mitteametliku turukaubanduse osakaal väiksemaks,? ütles ta. Taube hinnangul jätkub jaekaubanduse kasv ka edaspidi suuremate tagasilöökideta.

Selver sel aastal enam uusi poode ei ava, plaanid on järgmises aastas. Küll on aga aktiivselt Eesti turul kanda kinnitamas sakslaste Lidl ning Leedu VP Market. Avatud on uued suured kaubanduskeskused.

ELis keskmiselt kasvas jaekaubandusturg aastaga 2 protsenti, eurotsooni riikides keskmiselt 0,5 protsenti. Kõige kiiremini kasvavad liidus riide- ja tekstiili-, kodukaupade-, raamatu- ning perioodikakaubandus.

Aeglasema kasvuga on ravimi- ning tubaka- ja alkoholikaubandus. Spetsialiseerunud toidu- ja esmatarbekaupluste müügitulemused vähenevad pidevalt ? viimase aastaga 4,1 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing