Tallinn märgistas 41 kilomeetrit jalgrattateid

13. juuli 2004, 13:16

Tallinn märgistas esimesed 41 kilomeetrit jalgrattateid, mille märgistamiseks ja ehitamiseks on tänavu eraldatud 10 miljonit krooni.

Pikimate jalgrattateedena valmisid tänavu ligi 7,4 kilomeetrine lõik Järvevana teel Tartu mnt ja Pärnu mnt vahel ning ligi 9 kilomeetrine lõik Paldiski maanteel Tähetorni tänavast Haabersti ringini.

Abilinnapea Jüri Ratas ütles: 'Enne jalgrattateede mahamärkimist korraldasime proovisõidu jalgratastel, kus osalesid kommanaalameti ametnikud, teede ehitamisega tegelevate firmade esindajad, liikluspolitsei ja aktiivsed jalgratta kasutajad.' Ratase sõnul on jalgrattateede rajamine ja märgistamine liiklejaile oluline.

Kommunaalameti liikluskorralduse osakonna juhataja Sulev Sannik ütles, et jalgrattateede märgistamist takistavad kehvad ilmastikutingimused. 'Teekattemärgistust saab teha ainult kuiva ilmaga ning Pärnu maanteel ja Narva maanteel ainult varahommikul ja hilisõhtul,' märkis Sannik.

Täna hommikul märkis linn jalgrattatee maha Pärnu maantee viaduktile. Olenevalt tee keerulisusest ja sõltuvalt ilmastikutingimustest jõutakse nädalas keskmiselt märgistada 10 kilomeetrit jalgrattateed.

Kokku on Tallinnas märgistatud jalgrattateid praegu 113 kilomeetrit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing