SLÕL: kapo vahistas Tallinna lennujaama tolliülema

13. juuli 2004, 09:08

Kaitsepolitsei vahistas Tallinna lennujaama tollipunkti juhataja Peeter Ventseli, kahtlustades teda pistise võtmises.

Eile jättis Tallinna ringkonnakohus rahuldamata 50aastase Peeter Ventseli taotluse vahi alt vabaneda. Riigiprokuratuuri pressiesindaja sõnul on Ventseli trellide taha jätmine põhjendatud, sest on põhjust arvata, et ta võib hakata mõjutama tunnistajaid, kirjutab SL Õhtuleht.

Kaitsepolitsei võttis Tallinna lennujaama tollipunkti juhataja vahi alla juba 17. juunil, paar tundi pärast kuriteo fikseerimist. Väidetavalt vahistati Peeter Ventsel ühe Tallinna kasiino ruumes.

Uurimise huvidele viidates ei nimeta prokuratuur, mis hüve saamist mis laadi teo eest Peeter Ventseliga seostatakse. Prokuratuuri pressiesindaja Kristiina Herodes märkis vaid, et tegemist ei olnud rahaümbrikuga, vaid hüvega muus vormis.

Kriminaalasja algatamisel kasutatud pistise paragrahv viitab sellele, et ametiisik küsis varalist hüve toimingu eest, mis kuulub tema pädevusse ega ole otseselt seadusvastane. Riik ei ole otseselt varalist kahju kandnud.

«Kahtluse sisu on aususkohustuse rikkumine, mis põhjustab mõistagi kahju riigi usaldusväärsusele,» märgib Herodes.

Maksu- ja tolliameti pressiesindaja on öelnud BNSile, et töösuhe Peeter Ventseliga peatati kohe pärast tema vahistamist ja algatati ka sisemine distsiplinaarjuurdlus.

«Tegemist on staa?ika tollitöötajaga, kes oli ametis juba Nõukogude Eesti ajal. Seni mehel distsiplinaarrikkumisi pole esinenud ja ta on saanud kolm korda preemiat eeskujulike töötulemuste eest,» ütles pressiesindaja BNSile.
Pistise võtmise eest näeb karistusseadustik ette rahalise karistuse või kuni kolme aasta pikkuse vangistuse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing