EPL: Aegna liinikonkursi võitja SLK kaevati kohtusse

14. juuli 2004, 09:04

Laevafirma Eurotrade Group OÜ (EG) advokaadid andsid Tallinna halduskohtusse avalduse Tallinna linnavalitsuse vastu.

Avalduses nõutakse, et tühistataks otsus, millega Saaremaa Laevakompanii (SLK) võitis Tallinna-Aegna-Tallinna liinikonkursi, vahendab Eesti Päevaleht nädalalehte Estonija-MK.

Lisaks taotletakse kohtult, et tunnistataks seadusvastaseks linnavalitsuse käitumine, sest konkursil osalemise kutse saadeti liiga hilja.

EG sai teate reedel, 25. juunil kell 15.34 faksiga. Ka SLK sai kutse samal päeval faksiga kell 15.31. Dokumentide esitamise tähtaeg oli määratud 29. juulile kell 16. Sellisel moel jäi korrektsete dokumentide koostamiseks kõigest neli ööpäeva, millest kaks olid laupäev ja pühapäev. Transpordi- ja keskkonnaameti juhataja asetäitja Tiit Siimon ütles ajalehele, et see tähtaeg on piisav lihtsustatud pakkumismenetluse puhul.

Linnavalitsuse pressiteates konkursi võitjast nimetatakse tagatisrahaks 300 000 krooni. Seaduse järgi sellise tagatise puhul pole tarvis 14-päevast tähtaega. Sellisel puhul peab tähtaeg seaduse järgi olema mõistlik ja konkurss tuleb korraldada heade tavade järgi.

EG advokaadid leiavad, et tähtaeg oli tõesti ilmselt lühike ja Tallinna linnavalitsus rikkus sellega kohustust võrdselt kohelda konkursil osalejaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing