PM: Eesti Raudtee peab endasuunalist kriitikat ülevõimendatuks

14. juuli 2004, 09:04

Kuigi lisaks avalikkusele leiab ka raudteeinspektsioon, et raudtee seisukord ei ole kiita, on Eesti Raudtee hinnangul paljud probleemid üle võimendatud.

Eesti Raudteed on viimastel kuudel kimbutanud sagedased probleemid ? juunis läks põlema üks nende vedur, juuli alguses aga keelas Venemaa ettevõte veduritel sealsel raudteel sõita, sest need lõhuvad teid, kirjutab Postimees.

Juuli alguses kontrollis Balti jaamas ettevõtte infrastruktuuri raudteeinspektsioon, mis tunnistas 32 kontrollitud pöörmest nõuetele mittevastavaks 27 ning panid neist liikluseks täiesti kinni seitse. Nädala alguses sõitis Balti jaamas aga rööbastelt maha reisirong.

Raudteeinspektsiooni peadirektori Jüri-Karl Seimi sõnul on Eesti Raudtee probleemid ametkonna pideva järelevalve all ning nende lahendamise nimel tehakse tööd. «Tundub, et investeeringute suurendamine ei käi proportsioonis liiklusintensiivsuse kasvuga,» sõnas ta.

Eesti Raudeele ei ole spetsialistide hinnangul probleemiks mitte niivõrd liiklustiheduse kasv, kuivõrd paari aasta eest Eestisse toodud Ameerika päritolu vedurid, mis on ise raskemad ja jaksavad vedada suuremaid rongikoosseise. Need kulutavad aga raudteed rohkem.

Eesti Raudtee pressiesindaja Priit Koffi sõnul ei ole eelmise nädala alguses lahvatanud vastuseis Venemaaga seni lahendit leidnud ning firma vedurid Petseri 500-meetrisele raudteelõigule ei pääse.

Ameerika vedurite kahjulik mõju on tema kinnitusel aga üle mütologiseeritud. Selle väite kinnituseks toob ta firma statistika, mille kohaselt on tänavu esimese poolaasta jooksul esinenud mullusega võrreldes ligi veerandi võrra vähem rööbaste defekte.

Raudteeameti otsus osa pööranguid sulgeda ja neist suurem osa nõuetele mittevastavaks nimetada ei tähenda Koffi hinnangul aga veel seda, et need oleksid raudteeliiklusele üliohtlikud olnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing