PM: Taksojuhid nöörivad välismaalasi viiekordselt

16. juuli 2004, 09:09

Inglise-prantsuse segakeelt kõnelnud Postimehe töötajalt nõudis taksojuht eile Olümpia juurest sadamasse viimise eest 60kroonise arve asemel viis korda rohkem.

Vaid poolteist aastat tagasi, kui Postimees samasuguse katse korraldas, julgesid kõige jultunumad pealinna taksojuhid küsida lennujaamast Palace?i hotelli juurde sõitnud reisijatelt tavapärase 70 krooni asemel kahekordse summa. Nagu tõestas Postimehe eilne katse ja ka Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) kahepäevane klientide küsitlemine juunis, ei kõhkle juhid enam nelja- ja viiekordseid arveid esitamast.

Marabu taksojuhi küsitud 20 eurot ehk 300 krooni Olümpia hotellist sadamasse sõidutamise eest tundus välismaalase mängijale liig. Kaubeldes õnnestus arve 75 kroonile langetada. Samas näitas taksomeeter endiselt 60 krooni, aga taksojuht hinnaerinevust ei selgitanud.

Samalaadset kauplemist peavad igapäevaselt taluma välismaalt saabunud külalised. Enamik neist ei tea tegelikku hinnataset ja läbitud vahemaa pikkust.

Kahel päeval taksoga hotelli saabuvaid kliente küsitlenud hotellitöötajad tuvastasid, et kolmveerand Tallinna taksojuhtidest nöörib turiste ? 65 juhist esitasid Virusse ja Olümpiasse saabunud välismaalastele ausa arve vaid 17. Ligi pooled, 29 petnud juhtidest, olid Linnatakso kaubamärki kasutavad juhid, kuid ka näiteks Tulika taksojuhid petsid seitsmel ning Tallinna Taksopargi omad viiel korral.

Eesti Taksojuhtide Liidu juhatuse liige Lembit Poolak ütles, et kuna lennujaama, sadama ja hotellide juures seismise eest tuleb firmadel maksta, peaksid juhid saama sealt startida kallimate tariifidega.
Suurema hinna küsimist seni aga seadus ei võimalda. Nii näpistavadki juhid põhitööks ? kohalike inimeste veoks ? raha välisturistide taskust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing