Börsikommentaar: Telekom 160 krooni, kas utoopia või reaalsus?

16. juuli 2004, 09:24

Telekomi aktsia pakub hetkel väga head dividenditootlust, kuid hinnatõusu ei oodata. Siiski võib investorite mõtteviis muutuda ja hind tõusta 160 kroonini.

Tooksin võrdlusena Saku Õlletehase aktsia, mis sarnaselt Telekomile maksab korralikke dividende. Aktsia kõikus 4 aastat 50-60 krooni ümbruses, kuid siis järgnes hüpe üle 100 krooni. Dividendiaktsiast sai äkki kasvuaktsia. Investorid, kes varem ootasid ligi 10 protsendilist dividenditootlust, leppisid hiljem ka 5 protsendilise tootlusega.

Hetkel 106 krooni maksev Eesti Telekomi aktsia pakub 8 kroonise omanikutulu juures 7,5 protsendilist dividenditootlust. Kui mõne aja pärast lepivad investorid ka 5 protsendilise tootlusega, maksavad aktsiad juba 160 krooni. Sisuliselt omandab aktsia võlakirja tunnused, kuid aktsiate puhul on risk suurem. Võlakirjadel on oluliselt väiksem risk, kuid see sõltub eelkõige selle väljaandja maksejõulisusest.

Hetkel ei õnnestu hea ettevõtte poolt emiteeritud võlakirja eest saada palju rohkem kui 3-4 protsendilist aastatootlust, mis teevad Telekomi aktsiad riskialtimale ?võlakirjainvestorile? huvitavaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing