EPL: Netipoest ostetud tehnika on tavalisest kordi odavam

16. juuli 2004, 09:06

Eestlastel on interneti teel võimalik Ameerikast tellida tehnikakaupu, mille hind võib siinsetes tavakauplustes olla mitu korda kallim.

?Eesti häda on siinse turu väiksus. Need tehnikakaubad, mis jõuavad siia müügile, on meie mõistes uued ja kallid. USAs on need aga juba vanad tooted, sest uued mudelid on peale tulnud,? selgitas internetipoe netikuller.ee juht Heikki Haldre Eesti Päevalehele. Sellest tulenevalt saab paljusid tehnikakaupu netipoodide kaudu tellida tunduvalt odavamalt.

Üldjuhul on tehnikakaupade hinnavahe Eesti ja USA võrdluses umbes 30 protsenti. Samas võivad mõned tooted olla USA netipoodides ka mitu korda odavamad.

Näiteks pakub Netikuller hetkel oma klientidele digitaalseid fotokaameraid, mida reklaamitakse kuni kaks korda odavamalt, kui sama toodet Eestist ostes. Kaamera hind siinsele kliendile on 3927 krooni.

?Keskmiselt on tehnikakaupade hinnavahe Ameerika ja Euroopa vahel 30 protsenti. Seetõttu on tarbijal mõistlik otsida USA netipoodidest suuremaid allahindlusi,? selgitas Haldre.

Netikuller ise hoiab silma peal kahel internetileheküljel. Nendeks on www.edealinfo.com ja www.bensbargains.net, mis koondavad netisurfarite tähelepanekuid selle kohta, kus on käimas suuremad allahindlused.

Põhiliselt tellitaksegi Netikulleri kaudu Ameerikast tehnikakaupu. Nõutavaim tootegrupp on digitaalsed fotoaparaadid. Samas on tulnud kohale toimetada ka metalliotsijaid, sekspesu, voodi, konditsioneer ning ka sõrmejälgede tuvastamiseks vajalikku atribuutikat. ?Huvitav on, et enamik meie klientidest on eraisikud,? lausus Haldre.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing