Euroopa Komisjon toetab ettevõtete ühtset maksustamist

19. juuli 2004, 10:23

Euroopa Komisjon leiab, et ettevõtete maksustamiseks ühtsete reeglite kujundamise idee on leidnud liikmesriikidelt piisavalt toetust, et sellega edasi minna.

See ei tähendaks minimaalse maksumäära kehtestamist nagu sooviksid Saksamaa ja Prantsusmaa, kirjutab Financial Times, kuid looks algatusega ühinenud riikide jaoks ühtsed reeglid firmade maksukoorma arvutamiseks, ühtlustades ettevõtete maksustamise baasi. Algatusega ühineksid need riigid, kes taolisest maksualasest koostööst huvitatud oleksid, nn tuumikgrupp - ELi seaduste järgi minimaalselt kaheksa riiki.

?Meie eesmärk ei ole otseste maksude ühtlustamine üleöö, kuid meil tuleks liikuda selles suunas?, ütles Saksamaa kantsler Gerhard Schröder läinud nädalal ajalehele Financial Times antud intervjuus. ?Maksubaasi ühtlustamine võiks olla esimene samm.?

Euroopa Komisjon usub, et maksubaasi ühtlustamine aitab oluliselt kergendada reeglite koormat Euroopa firmadele. ?Ilma sellise maksubaasita saaksid (Euroopa firmade) rivaalid USAs ja Jaapanis arvestatava konkurentsieelise,? seisab Komisjoni dokumendis. ?Ideed toetavad ka Euroopa äriringkonnad, mille liidrid on korduvalt ärgitanud ELi rahandusministreid selles suunas samme astuma.?

Komisjon usub, et on saanud oma kavale esialgse positiivse reaktsiooni Hollandist, Rootsist, Taanist, Soomest, Austriast, Poolast, Slovakkiast, Eestist ja Ungarist ning Prantsusmaalt ja Saksamaalt. Kõik on aga veel väga esialgsel tasemel ning plaani edu pole garanteeritud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing