Lääne Elu: Vormsi liini tulevik on ebaselge

21. juuli 2004, 08:52

Mandri ja Vormsi vahelise parvlaevaühenduse riigihankel ainsana osalenud OÜ Väinaliinid pole seni rahaliste erimeelsuste tõttu lepingut sõlminud.

?Läbirääkimised käivad, neljapäeval on uus kohtumine. Oleme saanud juba veidi soodsama hinnapakkumuse kui algul,? ütles Lääne maavalitsuse nõunik Harri Erman Lääne Elule.

?Septembrini on meil aega kokkulepe saavutada. 1. oktoobrist senine leping Saaremaa Laevakompaniiga lõpeb, siis ongi kaks võimalust: kas parvlaevad käivad või ei käi,? ütles Erman.

Ermani sõnul on Vormsi laevaliini leping sõlmimata, sest majandus- ja kommunikatsiooniministeerium annab liinile vähem dotatsiooni, kui oli riigihankes ette nähtud.

Majandus? ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna juhataja Margit Markus nimetas Ermani kommentaari veidraks. ?Triigi?Sõru liini, mis on olemuselt samasugune liin, dotatsioon on aastas 5,8 miljonit krooni. Miks peaks Vormsi ühendusele oluliselt rohkem kuluma?? ütles ta.

Ministeerium on Vormsi liini järgmise aasta dotatsiooniks eraldanud 6 miljonit krooni ning selle aasta viimase kolme kuu dotatsiooniks 1,7 miljonit.

OÜ Väinaliinid esitas oma pakkumuse ja ka kvalifitseerus ainsana Lääne maavalitsuse riigihankel Rohuküla?Sviby liini teenindaja leidmiseks. OÜd esindab advokaadibüroo, selle tõelised omanikud pole teada.

Ajakirjanduses on spekuleeritud, et OÜ Väinaliinide taga on seni Väinamere parvlaevaliine teenindanud Saaremaa Laevakompanii omanik Vjat?eslav Leedo.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing