Börsikommentaar: Norma taas üle 100 krooni

22. juuli 2004, 15:17

Tallinna börsil võis täna märgata hilinenud reaktsiooni Norma majandustulemustele, aktsia tõusis 1,43 protsenti 100,14 kroonini.

Norma aktsiaid tõusid taas üle 100 krooni, väärtpaber maksis viimati niipalju enne dividendisaajate nimekirja fikseerimist. Peamise tõusu põhjusena võib tuua häid majandustulemusi, millele Tallinna börsile iseloomulikult ei reageerita kohe täies ulatuses.

Euroopa turgude taustal paistab Tallinna börsil pilt veel üsna ilus. Välisbörsid on aga läinud langustrendi, edaspidine kukkumine võib negatiivselt mõjuda ka kohalikele aktsiatele.

Eesti aktsiatest on kõige enam välisbörsidest sõltuv Harju Elekter, kes omab üle 10 protsendilist osalust PKC Groupis. Viimase aktsiad on noteeritud Helsingi börsil ja aktsiahinna muutused mõjutavad ka Harju Elektri aktsia hinda. Reedel peale majandustulemuste avaldamist kukkusid aktsiad ligi 8 protsenti, kuid Harju Elektrit see suurt ei kõigutanud. Teise kvartali tulemustesse on Harju Elektril sisse kirjutatud järjekordne finantstulu PKC aktsiate ümberhindlusest, kuna sel perioodil väärtpaberi hind tõusis. Hetkeseisuga ähvardab Harju Elektrit kolmandas kvartalis kahjum väärtpaberite ümberhindlusest, kuid perioodi lõpus võib aktsia hind veel kosuda.

Languse osaks võivad saada ka teised aktsiad, kuna välisinvestorid võivad müüa valimatult aktsiaid, eriti kui koduturud langevad.

Hansapanga aktsia lõpetas tänase päeva 107,18 kroonil, langedes 0,58 protsenti. Telekomi aktsia seevastu tõusis korraliku käibe juures 105,61 kroonini, kerkides 0,45 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing