Keskkonnaorganisatsioonid ja riigi esindajad arutavad uut metsaseadust

26. juuli 2004, 14:52

Homme koguneb keskkonnaministeeriumis metsaseaduse töörühm, et arutada uue metsaseaduse eelnõud.

Eelnõus käsitletakse näiteks metsauuendamise kohustuste täitmise tagamisega seonduvat ja täpsustatakse metsaõigusnormide rikkumisega kaasnevaid karistusi, teatas ministeerium.

Metsaseaduse uuendamise vajadust teadvustati 2003. aasta suvel, mille tulemusena moodustati vastava eelnõu väljatöötamiseks paarikümneliikmeline töörühm.

Arvestades, et seadusloome on aeganõudev protsess, leidis töörühm, et esmalt tuleb pakilisemate teemade kohta nagu metsakorraldustööde litsentseerimine ja metsateatise staatuse määratlemine, sisse viia täiendused olemasolevasse seadusesse. Tänaseks on vastavate muudatuste alusel saanud metsakorraldustööde tegevusloa kuus ettevõtet, tunnistusega metsakorraldajaid on 72.

Metsaseaduse töörühma kuuluvad Keskkonnaministeeriumi, põllumajandusministeeriumi, Riigimetsa Majandamise Keskuse, Metsakaitse- ja Metsauuenduskeskuse, Eesti Metsakorralduskeskuse, Eesti Põllumajandusülikooli, Maa-ameti, Eesti Metsatööstuse Liidu, Eesti Rohelise Liikumise, Eesti Erametsaliidu jt esindajad.

Metsaseadus loodetakse vastu võtta enne 2005. aasta 1. jaanuari.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing